«Живий голос Василя Стуса»

«Живий голос Василя Стуса»

0

Василь Стус
Василь Стус

19:29, 2 червня 2004 // «Прес-служба Віктора Ющенка»

У Державному центрі театрального мистецтва ім. Леся Курбаса відбулася презентація компакт-диску «Живий голос Василя Стуса», на якому представлені відреставровані записи віршів поета в його власному виконанні. Це видання відбулося з ініціативи Гуманітарного центру Василя Стуса та за підтримки Віктора та Катерини Ющенків.

Син покійного поета Дмитро Стус назвав символічним те, що презентація запису відбувається в Центрі імені Леся Курбаса, бо Курбас і Стус загинули в одному ГУЛАЗі, хоча і в різний час. Стус-молодший також подякував родині Ющенків за те, що раніше вона вже посприяла виходу книжки «Палімпсест» – збірника Стусової поезії.

Віктор Ющенко заявив, що Стус займає особливе місце в українській історії і тому він підтримуватиме всі проекти, пов’язані з популяризацією імені цього поета. «Культура, слово і традиції є відповіддю на те, як розбудовувати країну. Саме тому й важливі імена людей, котрі зберігали Україну по тих скалках, які ми зараз збираємо, – сказав він. – Українське слово переслідували, тримали в катівнях, але плеяда митців зуміла його зберегти. Шістдесятники взяли на свої плечі величезну відповідальність і гідно з нею впоралися. Найменше, що ми можемо нині зробити для них – видавати їхні книжки і записи». Він також підкреслив те, що творчість Василя Стуса слід поширювати не лише в Україні, а й за кордоном.

Катерина Ющенко-Чумаченко, яка є членом наглядової ради Гуманітарного центру Василя Стуса, зізналася, що з трепетом ставиться до творчості поета і сприятиме поширенню знань про нього. «Василь Стус та його творчість є символом України» – зазначила вона.

Невдовзі копії диску будуть розіслані по школах Києва, Вінничини та Донбасу.

Цьому виданню також сприяли народні депутати В’ячеслав Кириленко та Петро Олійник.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Загрузка...

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ