Історія свята Дня студента

Історія свята Дня студента

0

Цветы на день студента

День Студента або Тетянин день, напевне, один з улюбленіших свят не тільки студентства Росії і України, а і більшості європейських держав.  Посеред зимових холодів, це свято своїми барвами більше нагадує весняний день, оскільки постійно лунають жарти і веселий сміх. Прийнято також дарувати квіти, які так полюбляють молоді дівчата-студентки. Навіть замовити сервіс доставка квітів в Україну з різних куточків світу зараз досить доступна послуга.

Історія започаткування цього дня  досить неоднозначна. Існує 2 версії, які все ж мають місце бути.  На стороні однієї з них стоять віруючі люди, які в цей день вшановують Великомученицю Тетяну, яка жила у Древньому Римі у ІІІ столітті нашої ери.  Вона була церковною служницею і присвятила себе служінню Богові та допомозі людям. Але за все це натерпілась знущань, її катували, різали палили та били, але завжди Господь наказував катів та виліковував жінку.

Через багато віків у 1755 році до імператриці Екатерини звернувся Іван Шувалов, з проханням схвалити започаткування Московського університету. І вона підписала даний указ 12 січня за старим стилем (25 січня за новим) саме в день іменин матері Шувалова, яка була Тетяною. Він так і сказав їй: «Я дарую тобі університет». Пізніше, в одному з приміщень старої будівлі було організовано домову церкву святої мучениці Тетяни.

Дві події чудовим чином з часом злились, Тетяна стала покровителькою студентського братства багатьох країн. Молодь та дорослі різних країн дарують один одному подарунки та надсилають букети квітів. Це стало досить популярним, оригінальним подарунком. Міжнародна служба доставки квітів допоможе привітати кожного в будь-якому куточку світу, а ваш друг отримає вчасно ваш подарунок.

В деяких країнах по різному святкують цей день, але спільним є те, що він проходить в атмосфері молодості, веселощів та жартів. В цей день святкують не лише студенти, які навчаються у ВУЗах, але у колишні учні університетів. Адже сісти з колишніми однокурсниками та згадати ті щасливі моменти молодого життя прагне кожний. Ще з часів імператриці Екатерини це свято відмічалось дуже весело і було задіяне все місто Москва, а пізніше и пів світу!

І сьогодні це жадане свято, яке молодь проводить разом, в колективах. А де молодь там завжди веселощі. Так нехай же це свято і надалі об’єднує всі покоління, адже всі були колись студентами, а ці роки – незабутні. І поширюється на все нові і нові держави і навчальні заклади, бо добра традиція – живе довго!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Загрузка...

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ