«Для України важливий досвід Литви на шляху до євроінтеграції»

«Для України важливий досвід Литви на шляху до євроінтеграції»

0

«Для України важливий досвід Литви на шляху до євроінтеграції», – Віктор Ющенко15:21, 8 червня 2004 // «Прес-служба Віктора Ющенка»

Віктор Ющенко перебуває з робочим візитом у Вільнюсі у складі делегації депутатів – членів міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України та сейму Литовської республіки «Україна – Литва». Мета візиту – підготовка другого засідання міжпарламентської асамблеї сейму та Верховної Ради. У Вільнюсі Ющенко зустрівся з тимчасово виконуючим обов’язки Президента Литви Артурасом Паулаускасом.

Він відзначив, що для України є дуже цінним досвід Литви на шляху до ЄС. За словами Ющенка, ще сім років тому ці дві країни були в однакових стартових умовах щодо інтеграції в Євросоюз. Проте «для Литви ця дорога була короткою і благополучною. Те, що сьогодні ця держава входить до ЄС, – це данина її соціальним і демократичним стандартам. Тоді як буксування України на цій дорозі спричинені лише її власними помилками», – переконаний Віктор Ющенко.

Також українську делегацію цікавив досвід адаптації національного законодавства країн до європейських стандартів. За словами литовської сторони, за останні три роки сейм затвердив понад тисячу законопроектів та поправок до законів, аби наблизити законодавство своєї держави до європейських вимог.

На зустрічі йшлося і про важливість спеціальної сільськогосподарської політики, яка набула особливої актуальності після приєднання Литви до ЄС. Ющенко заявив, що цей досвід важливий і для України, бо в нашій економіці аграрний сектор грає вагому роль.

Він також підкреслив, що його фракція дуже цінує характер відносин між Литвою та Україною, зокрема позицію Вільнюса щодо європейських перспектив нашої держави. Проте ці відносини мають бути ще місткішими й активнішими, і цьому повинна посприяти спільна робота парламентів обох країн, вважає Ющенко.

Делегація Верховної Ради також зустрілася із литовськими депутатами – представниками міжпарламентської асамблеї «Україна-Литва». Лідер «Нашої України» наголосив, що саме його фракція ініціювала створення тристоронньої міжпарламентської асамблеї «Україна – Польща – Литва». «Підготовка до неї – це серйозна ділянка роботи. Сьогодні для нас важливо вести мову про євроінтеграцію та її складові – демократичні процеси в країнах. Польща і Литва є стратегічними партнерами України. Активні міжпарламентські відносини позитивно впливають на двосторонні взаємодії між нашими державами», – сказав він. Ющенко висловив сподівання, що вже цього року ми станемо свідками установчих зборів міжпарламентської асамблеї «Україна – Польща – Литва» і запропонував провести їх восени у Києві. На його думку, робота асамблеї серйозно впливатиме на активізацію відносин між парламентами трьох країн.

На сьогодні міжпарламентські асамблеї існують у форматах «Україна – Литва» та «Україна – Польща».

Сторони обговорили також майбутні вибори до Європарламенту. Вони стануть для литовців першими і відбудуться 13 червня. Мова йшла і президентські вибори в Україні.

На прохання литовських журналістів прокоментувати їх, Віктор Ющенко сказав, що високо оцінює свої шанси на перемогу. Він переконаний, що світ чекає від України демократичних виборів і що нашим сусідам дуже важливо, яку дорогу обере Україна в жовтні цього року: «Важко бути партнером країни з тоталітарним режимом». «Я хочу, щоб мою країну сприймали як європейську державу. А це можливо в тому випадку, якщо Україна буде здатна провести чесні вибори», – переконаний він.

До складу української делегації входять також народні депутати Олег Рибачук, Олександр Третьяков, Микола Катеринчук та Сергій Бичков.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Загрузка...

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ