Безумовно, ми вибори виграли – Віктор Ющенко

Безумовно, ми вибори виграли – Віктор Ющенко

0
Доповідь Ющенко
Доповідь Ющенко

Безумовно, ми вибори виграли – Віктор Ющенко
// «Прес-служба Віктора Ющенка»

Я хочу продовжити, сказане Петром Олексійовичем. На 19.00 ми мали 74% явку в Донецькій області, а через три години, уже після закінчення виборів, вона виросла до 96%. Я не виключаю, що через 2-3 години, вона підніметься до 110%. Це було поштовхом для того, щоб я і мої колеги, перш за все правники, зустрілися з головою ЦВК. Чи він віддає собі звіт у тому, якщо до другої години ночі, після шести годин завершення виборів не зафіксована кількість виборців, які брали участь у голосуванні, значить, ЦВК пішов пасивною чи активною дорогою маніпуляції результатів виборів.

Я хотів, щоб голова ЦВК цю мою думку почув. Власне кажучи, з цим і пішов. На моє запитання, чи ми будемо мати зараз зафіксовану кількість виборців, які взяли участь у виборах за даними ЦВК, Сергій Васильович сказав що ні. Певні зміни у кількості виборців, що проголосували, будуть відбуватися. Мені більш нічого не хотілося говорити у тих стінах, тим більше, що жодного мого юриста не пустили до кабінету голови ЦВК. Всі кордони, які я бачив там, сформовані із хлопців у цивільному і навіть не знаю, кого вони представляють – вони не представлялися. Така ситуація зараз твориться у ЦВК. Правда, після п’яти хвилин мого спілкування, туди, коли я вже давав інтерв’ю, якимось чином зайшов Гавриш. Коли прийшли юристи, які представляють мене в ЦВК, і ми захотіли зустрічі з Ківаловим, Сергій Васильович сказав, що він вморився і хоче відпочити.

Проте, я хочу наголосити – безумовно, без сумніву, ми вибори виграли. Щоб у жодного із Вас, коли ви дивитесь на ці перипетії в ЦВК, де є система электронного документооборота, слухаете канал “Інтер” чи “1+1”, не вкрався сумнів чи зневіра у нашій перемозі. Ми виграли! Крапка. Але постає друге питання – зараз ми повинні навчитися захистити свій вибір. Саме заради цього ми з моїми колегами ходили до ЦВК. Цей похід засвідчив мене в одному – сценарій і технології, якими користується зараз ЦВК, дають змогу мені як кандидату у Президенти заявити: “Я не довіряю підрахункам Центральної виборчої комісії”. Те, що відбувається з маніпулюванням з цифрами в окремих регіонах України, говорить про те, що після шостої години ранку ми станемо свідками ще глибших маніпуляцій з результатами виборів. Для цього залишаються незакритими 3-4 області, повністю підконтрольні Януковичу, звідки ми не отримали практично жодного протоколу.

Я хотів би сказати окремо про Донецьк. У 900 дільницях ми маємо 19 членів комісій – все решта це представники Януковича. Дві години тому Олександр Мороз, виступаючи перед Вами, засвідчив, що в нього є оперативні дані про те, що з 20-ї години з дільниці в Донецькій області будуть вилучені всі спостерігачі і журналісти. Там не буде місця нікому, тому що починаючи з восьмої години вечора буде невтомно ідти фальсифікація результатів виборів.

Це підводить мене до другого висновку – державний переворот в Україні вже почався. Він почався з Донецька, в штабі Януковича. Питання в тому, які сувеніри ця команда дасть моєму народу.

Третє. Я переконаний, шановні друзі, що для того щоб захистити правдиві результати виборів, ви повинні сьогоднішній день почати з Майдану Незалежності. Ви повинні навчитись гуртом захистити свій вибір і свою позицію. Я говорю виключно про конституційні кроки, про мирну форму, яка була б адекватна до дій влади. я ще раз підкреслюю – о 9-й ранку громадяни, які мають право вибору, повинні навчитися захистити свій вибір.

Наступна позиція. Я переконаний, що та ситуація, яка склалася з виборами в Україні, є предметом нагального розгляду в парламенті України. Тому ми ініціюємо скликання позачергового засідання Верховної Ради України з цього приводу, де ми хочемо висловитися по суті всіх обставин, свідками яких ми були за вчора і за сьогодні.

Я переконаний, що сьогодні, як ніколи, міжнародна увага прикута до українських виборів і особливо до тих фальсифікацій, до яких вдалася влада. Тому до ранку ми зробимо звернення до Європейського парламенту, до ОБСЄ, до Європейського Союзу, до більшості країн Європи, їхніх урядів і парламентів з однією лише метою. В цій країні порушується вільний вибір – фундаментальне право громадян. Ми переконані, друзі, що правда на нашому боці, з нами Бог, з нами Ви, хай щастить!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Загрузка...

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ