Президент України Віктор Ющенко провів зустріч з Патріархом Московським і всієї Русі Алексієм Другим
// «Прес-служба Президента України Віктора Ющенка»
Президент України Віктор Ющенко зустрівся з Патріархом Московським і Всієї Русі Алексієм Другим. В резиденцію Патріарха у Свято-Даниловому монастирі Віктор Ющенко прибув одразу після зустрічі з Володимиром Путіним, яка тривала понад три години.
Віктор Ющенко заявив, що завжди сповідував політику, за якої світська влада не повинна втручатися у церковні справи. «Я ніколи не вказуватиму перстом, кому і куди ходити. Є речі, до яких світська влада не повинна мати відношення», – зазначив він. Водночас Президент висловився за «посилення довіри між владою і Церквою».
Розповідаючи про перебіг виборчої кампанії в Україні, Президент України зазначив, що це були нелегкі вибори. «На мій народ і на мене особисто випали великі іспити», – сказав він. Характеризуючи події листопада-грудня 2004 року Віктор Ющенко зізнався, що «всі українці молилися за те, аби фінал був правильним і все відбулося винятково по-християнськи». «Ми щасливі, що не пролилося жодної краплі крові. Я гордий і радий за те, що у ці непрості хвилини ми були разом з Церквою», – сказав Президент України.
Також Віктор Ющенко заявив, що з розумінням ставиться до обставин, коли в країні «існують кілька конфесій, кожна з яких має свою історію, іноді непрості сторінки». Віктор Ющенко розповів Патріарху про традицію останніх років, коли Президент і прем’єр-міністр України на Різдво і Великдень відвідують храми всіх православних конфесій, аби таким чином «продемонструвати терпіння і толерантність, повагу до духовного життя». У відповідь Патріарх Московський і Всієї Русі Алексій Другий заявив, що така позиція – «це запорука того, що у країні буде мир і стабільність».
Патріарх привітав Віктора Ющенка з перемогою на президентських виборах і заявив, що Церква з повагою ставиться до волевиявлення українського народу.
Алексій Другий висловив надію, що за часів президентства Віктора Ющенка Україна буде процвітаючою об’єднаною державою, а «відносини між країнами слов’янської традиції будуть активізовані».