Освячення відновленої церкви Різдва Христового на Подолі

Освячення відновленої церкви Різдва Христового на Подолі

0
Ющенко
Ющенко

Сьогодні вранці Ющенко взяв участь в освяченні відновленої церкви Різдва Христового на Подолі
// «Прес-служба Віктора Ющенка»

У п’ятницю, 14 січня, Віктор Ющенко взяв участь в освяченні відтвореної церкви Різдва Христового на Подолі. В своєму короткому виступі Ющенко наголосив на тому, що «сьогодні українцям слід говорити не лише про єднання в кордонах держави, а й про єднання духу, історії та світоглядних цінностей».

Говорячи про історію церкви Різдва Христового Ющенко наголосив, що «цю сторінку історії, як і багато інших, пробували знищити з нашої пам’яті. Адже те, що не збережене, не може стати історією». Ющенко нагадав, що в 1861 році у цій церкві відспівували покійного Тараса Шевченка.

Наприкінці виступу Ющенко подякував усім причетним до відновлення церкви і від імені громади вручив їй три старовинні ікони: «Божої Матері», «Святого Миколая Чудотворця» і «Вознесіння Ісуса Христа».

Після виступів церкву освятив патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет і відбулася Служба Божа. На освяченні церкви також були присутні мер Києва Олександр Омельченко та народний депутат Іван Плющ.

Перші згадки про церкву Різдва Христового в Києві датуються 1520 роком. 1717 року після пожежі її збудовано заново, а вже у 1744 році на її місці почали зводити нову церкву, причому стара впродовж майже 40 років діяла всередині нової. Цей храм був першим на шляху до Києва і візуально позначав початок Подолу. Церква Різдва Христового була зруйнована у 1935 році. Новозбудована церква Різдва Христового була закладена 6 січня 2002 року, а через рік на неї встановили золоті хрести. Проект відворення розробляв архітектор Юрій ЛОСИЦЬКИЙ. Площа забудови склала 343,7 квадратних метри, площа самої церкви – 195,5 квадратних метри. Висота церкви – 31,66 метри, вага великого хреста на дзвіниці – 73,36 кілограмів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Загрузка...

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ