На церемонію інавгурації нового Президента України Віктора Ющенка до Києва мають прибути 64 офіційні іноземні делегації. Про це повідомив на відкритті прес-центру інавгурації в Українському Домі глава прес-служби МЗС Маркіян Лубківський.
8 делегацій очолюватимуть Президенти країн, 3 делегації – прем’єр-міністри, спікери очолюватимуть 5 делегацій, а віце-прем’єр-міністри – дві. Інші делегації очолять «керівники МЗС або відповідних відомств». Також Лубківський повідомив, що на церемонії інавгурації будуть присутні 4 керівники міжнародних організацій, зокрема, голова НАТО – Схемфпер. На інавгурацію приїдуть і екс-Президенти Чеської та Польської республік – Вацлав Гавел та Лєх Валенса.
13.00. До Києва вже прибули спікер парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе та заступник прем’єр-міністра Турції Мехмет Алі Шахін. В інтерв’ю журналістам Бурджанадзе зазначила, що хоче особисто привітати український народ та Віктора Ющенка з перемогою. «Ми радіємо, що все закінчилося демократичним шляхом, що вибір було зроблено», – сказала вона і побажала Ющенку та українському народу нових перемог.
13:21. До Києва прибули генеральний секретар Ради Європи Тері Девіс і заступник генерального секретаря ООН з політичних питань Данило Тюрк. Вони прибули у «Бориспіль» рейсовим літаком. Девіс назвав зміни в Україні «дуже важливими» і зазначив, що «Україна – це частина європейської сім’ї». Данило Тюрк, що представлятиме на інавгурації генсека ООН Кофі Аннана, повідомив про можливість розвитку у найближчому майбутньому нових форм участі України в діяльності ООН.
13:59. Прибув міністр внутрішніх справ Кіпру Андреас Хрісту. В інтерв’ю журналістам він сказав, що прилетів привітати український народ з перемогою. Також він зазначив, що для України «немає іншого напрямку окрім європейського» і висловив сподівання на особисту зустріч з Ющенком.
14:24. До Києва прибув державний міністр Ірландії зі спеціальними повноваженнями із забезпечення прав людини і міжнародного розвитку К.Лені Хан.
14:44. До Києва прибув держсекретар МЗС Данії Карстен.
14:47. До Києва прибув Глава Меджлісу Туркменістану Овезгельди Атаев.
15:58. До Києва прибув держсекретар, міністр з європейських справ Португалії Сантуш Давід.
16:12. До Києва прибули вповноважений міністр зовнішньої торгівлі Франції Франсуа Лоос та міністр у справах Європи Міністерства закордонних справ Великобританії та Північної Ірландії Деніс МакШейн.Франсуа Лоос в інтерв’ю журналістам заявив, що Франція «вже сьогодні» готова підтримати Україну, аби та змогла отримати статус країни з ринковою економікою. Деніс МакШейн сказав, що «всі у Європі хочуть бачити Україну з європейським майбутнім». Також він додав, що країни Європи «захоплюються мужністю українського народу».
16:58. До Києва прибув Глава Ради Федерації Федеральних Зборів Росії Сергій Миронов. В аеропорту «Бориспіль» його зустрів посол Росії в Україні Віктор Чорномирдін. В інтерв’ю журналістам Миронов зазначив, що прибув до Києва «з великим задоволенням для того, аби взяти участь в інавгурації Ющенка, привітати його і побажати успіхів, найголовніше, у добросусідстві та прагненні до дружби та згоди на благо наших народів». Відповідаючи на запитання, хто буде зустрічати Ющенка у Москві під час його візиту 24 січня, глава Ради Федерації сказав: «Уся Росія зустрічатиме».
19:54. Генерал-губернатор Канади Адріен Кларксон прибула в Україну для участі в інавгурації новообраного Президента Віктора Ющенка. Після прибуття вона зазначила, що дуже рада бути в Україні. «У нашій країні дуже багато українців і я тут від їхнього імені», – сказала вона.Кларксон побажала українському народу й новообраному Президентові Ющенку щастя й великих успіхів.
20:05. Президент Латвії Вайра Віке-Фрайберга прибула в Україну для участі в інавгурації новообраного Президента Віктора Ющенка.
Виступаючи перед журналістами, Віке-Фрайберга сказала про мужність українського народу в досягненні поставленої мети. Вона підкреслила, що хоче особисто зустрітися з В.Ющенком, щоб привітати його з перемогою на виборах. Відповідаючи на запитання щодо перспектив вступу України в Європейський Союз, Віке-Фрайберга відзначила досить високі шанси України. Однак, з її слів, необхідно хоча б 5 років для того, щоб виконати зобов’язання, необхідні для вступу в ЄС.