Де українці не можуть знайти роботу: заборонені професії в країнах ЄС

Де українці не можуть знайти роботу: заборонені професії в країнах ЄС

0

Робота в Польщі

Важко відшукати країну, де б не працювали і жили українці. Як відомо, наші люди є всюди і успішно працюють у різних сферах. Найбільше наших співвітчизників виїжджає на роботу в країни ЄС. Таке становище не влаштовує уряди деяких держав, які вимушені ускладнювати процедури оформлення віз та запроваджувати спеціальні програми по регулюванню імміграції. Крім того, у ряді країн існують заборони на окремі професії. Тобто українці, які приїхали на роботу чи хочуть відкрити власну справу у забороненій урядом країни сфері діяльності, ймовірно, не зможуть цього зробити.

 Список заборонених професій

В більшості іноземців не бажають бачити в правовій сфері. Так, у Франції, Литві, Угорщині, Хорватії, Болгарії заборонено приймати на роботу іноземних адвокатів, юристів. У Данії, Бельгії, Латвії, Литві, Словаччині громадянам інших країн не можна працювати в фірмах, що надають послуги безпеки (наприклад, в охоронних підприємствах).

Як не дивно, західна сусідка України теж має види діяльності, у яких працевлаштування іноземців заборонено законом. До таких професій відноситься робота в Польщі головним редактором друкованих видань та приватним детективом. В гірськолижній країні Австрії іноземці не мають жодних шансів працювати керівниками лижних шкіл, фірм гірських гідів і відкривати власні кадрові агентства.

Дещо інші обмеження ввела Греція. Ця країна не приймає на роботу дантистів. Тому такі спеціалісти змушені або перекваліфіковуватися, або шукати роботу в інших державах ЄС. На офіційне працевлаштування у Франції не можуть претендувати стоматологи і акушери. А уряд Італії забороняє іноземцям відкривати приватні видавництва та типографії.

 Попит на українських спеціалістів в старій Європі

У деяких країнах ЄС є брак фахівців певних професій, заповнити який внутрішніми кадрами не вдається. Тому уряди таких держав зацікавлені в іноземних спеціалістах. Так, у Бельгії і Швейцарії потрібні фінансисти, бухгалтери і економісти. Для українських лікарів і фармацевтів доступна робота в Німеччині. В Ірландії і Фінляндії затребуваними є програмісти і технічні працівники. У зв’язку з розвитком і популяризацією туризму в старій Європі зростає попит на російськомовних гідів і екскурсоводів. Для українців є така робота в Англії.

Окремо можна виділити професії, які затребувані в усіх країнах ЄС. Так, у будь-якій державі завжди потрібні інженери, спеціалісти по маркетингу, менеджери продаж і спеціалісти по роботі з клієнтами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Загрузка...

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ